ימי עיון וכנסים הפכו לחלק שגרתי בחייהם של אנשים רבים. הם משמשים מקום למפגשים עסקיים, מקצועיים וחברתיים. אבל הם בעיקר משמשים פלטפורמה לשיתוף ידע פנים אל פנים.

הם מתבצעים על ידי השתתפות של עשרות, מאות ואלפי משתתפים בהרצאות ופנלים, כאשר התוכן המועבר בהם הוא מרכז הכנס.

אז מתי נדרש לבצע הקלטה ותמלול כנסים ולמה זה משתלם?

הקלטה ותמלול כנסים לצורך תיעוד ושימור

מארגני הכנסים הם לעיתים קרובות מנהלי ארגונים, שמפיקים את הכנס כדי להעשיר את הידע של העובדים, כדי לקיים אירוע עסקי, או יחצני ועוד.

המידע המועבר בכנסים הוא בעל ערך רב, לצד תיעוד ושימור הזיכרון שיש לו משמעות מיוחדת מסיבות שונות.
אבל זו רק אחת הסיבות לבצע הקלטה ותמלול של כנס.

מקובל להקליט ולתמלל את התכנים גם כדי להנגיש אותם לאנשים שלא הצליחו להשתתף פיזית בכנס מסיבות שונות ולעיתים גם כדי להפיץ את התמלול בצורת חוברת לרכישה בתשלום או בתור אמצעי שיווקי.

לעיתים שולחים את התמלול למשתתפי הכנס עצמם, כדי לאפשר להם גישה לתכנים ולמידע הרב שניתן שם, לפרסם חלקים מעניינים מהכנס בתקשורת ועוד.

הדרך המקצועית לבצע הקלטה ותמלול כנסים 

תמלול תכני הכנס, אם כן, עשוי להיות בעל ערך מסיבות שונות, אך קיימות דרכים שונות לשמר את התכנים הללו, ביניהן:

  • תמלול ישיר על ידי מתמללים שנמצאים פיזית במתחם
  • הקלטת אודיו של התכנים
  • הקלטות וידאו של התכנים
  • הקלטה של שידורי זום מהכנס ועוד.

עם זאת, הדרך היעילה ביותר לצורך תיעוד מקיף של תכני הכנס, כולל שיחות, פנלים, הרצאות, שאלות ותשובות, שיעורים שהועברו בכנס ואף קטעי קישור, היא על ידי הקלטה ותמלול מקצועי.

הקלטה מקצועית של התכנים מבטיחה שמע איכותי שניתן לשמור ולאחסן אותו לצרכים עתידיים. הקלטת הכנס בצורה מקצועית מונעת תקלות במכשירי ההקלטה, מבטיחה סאונד ברור והקלטות קוליות נקיות. זהו שמע שיש אליו גישה נוחה לכל צורך בכל זמן.

לאחר מכן ניתן לתמלל את התכנים המוקלטים על ידי מתמלל מקצועי, כאשר יש בידיו את ההקלטה ולכן קל לו יותר לבצע את התמלול בצורה איכותית, מקצועית ויסודית. 

הקלטה ותמלול כנסים

מתי כדאי לבצע הקלטה ותמלול של כנס?

למעשה כל כנס שבמהלכו מועבר ידע יקר ערך הוא כנס שמן הראוי לתעד אותו בצורה איכותית על ידי הקלטה מקצועית ואחריה תמלול איכותי.

בין אם מדובר על כנס בנושא בריאות ותזונה, או הייטק וטכנולוגיה, כנסים בנושא מדיה ודיגיטל, כנסים בתחום המדע או התקשורת, כנסים של מוסדות לימוד כמו אוניברסיטאות ומכללות, ימי עיון ועוד.

לסיכום, הקלטה ותמלול של כנס בידי בעל מקצוע מנוסה היא הדרך הבטוחה לתעד ולשמר ידע חשוב מכל הסוגים.

ניר סלע מספק שירותי הקלטה ותמלול כנסים מקצועי ומספק שירותי תמלול נוספים על בסיס ידע וניסיון עשיר, תוך הקפדה על יסודיות, מקצועיות ודיוק, כדי לספק לכם את התוצר האיכותי ביותר. צרו קשר למידע נוסף!

אולי יעניין אתכם גם לקרוא על – תמלול הקלטות ושיחות

© כל הזכויות שמורות ל-ניר סלע - שירותי הקלטה ותמלול
דילוג לתוכן